Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa głowica dla pocisku THAAD

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 marca 2020

BAE Systems otrzymało od Lockheed Martin kontrakt na zaprojektowanie i produkcję nowej generacji termolokacyjnej głowicy samonaprowadzającej dla rakietowego systemu antybalistycznego Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Ta kluczowa technologia naprowadzania na cel pomaga chronić Stany Zjednoczone Ameryki i ich sojuszników przed pociskami balistycznymi. Nowa głowica polepszy zdolność THAAD do neutralizacji większej liczby zagrożeń.

Nowa głowica polepszy zdolność THAAD do neutralizacji większej liczby zagrożeń / Ilustracja: BAE Systems

System THAAD przechwytuje i niszczy za pomocą energii kinetycznej pociski balistyczne podczas ostatniej lub terminalnej fazy lotu. Głowica samonaprowadzająca pokazuje w podczerwieni obrazy, które naprowadzają pociski przechwytujące na wyznaczone cele, niszcząc głowice balistyczne wroga wewnątrz lub na zewnątrz atmosfery ziemskiej. Brytyjczycy do tej pory dostarczyli ponad 500 głowic dla THAAD.

THAAD jest integralną częścią misji MDA polegającej na opracowaniu zintegrowanego, warstwowego systemu obrony przeciwrakietowej. Jego zdolność przechwytywania na dużych wysokościach redukuje skutki działania pocisków wroga zanim dotrą one na ziemię, a jego niewybuchowe kinetyczne działanie minimalizuje ryzyko detonacji (Kolejny udany test THAAD, 2019-09-01).

Głowice samonaprowadzające THAAD są montowane, integrowane i testowane w zakładach BAE Systems w Nashua w stanie New Hampshire i Endicott w stanie Nowy Jork.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.