Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa głowica dla pocisku THAAD

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 marca 2020

BAE Systems otrzymało od Lockheed Martin kontrakt na zaprojektowanie i produkcję nowej generacji termolokacyjnej głowicy samonaprowadzającej dla rakietowego systemu antybalistycznego Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Ta kluczowa technologia naprowadzania na cel pomaga chronić Stany Zjednoczone Ameryki i ich sojuszników przed pociskami balistycznymi. Nowa głowica polepszy zdolność THAAD do neutralizacji większej liczby zagrożeń.

Nowa głowica polepszy zdolność THAAD do neutralizacji większej liczby zagrożeń / Ilustracja: BAE Systems

System THAAD przechwytuje i niszczy za pomocą energii kinetycznej pociski balistyczne podczas ostatniej lub terminalnej fazy lotu. Głowica samonaprowadzająca pokazuje w podczerwieni obrazy, które naprowadzają pociski przechwytujące na wyznaczone cele, niszcząc głowice balistyczne wroga wewnątrz lub na zewnątrz atmosfery ziemskiej. Brytyjczycy do tej pory dostarczyli ponad 500 głowic dla THAAD.

THAAD jest integralną częścią misji MDA polegającej na opracowaniu zintegrowanego, warstwowego systemu obrony przeciwrakietowej. Jego zdolność przechwytywania na dużych wysokościach redukuje skutki działania pocisków wroga zanim dotrą one na ziemię, a jego niewybuchowe kinetyczne działanie minimalizuje ryzyko detonacji (Kolejny udany test THAAD, 2019-09-01).

Głowice samonaprowadzające THAAD są montowane, integrowane i testowane w zakładach BAE Systems w Nashua w stanie New Hampshire i Endicott w stanie Nowy Jork.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.