Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosyjski szpital we Włoszech

Służby państwowe, Ludzie, 06 kwietnia 2020

6 kwietnia rosyjscy lekarze wojskowi z lekarzami włoskimi rozpoczęli całodobowe dyżury w szpitalu polowym zbudowanym w Bergamo we Włoszech. Szpital powstał w ciągu około tygodnia. Ma 142 łóżka. Pracuje w nim ponad 200 włoskich i rosyjskich specjalistów (Rosyjska pomoc dla Włoch, 2020-03-24).

Wnętrze szpitala polowego w Bergamo, w którym rosyjscy i włoscy lekarze opiekują się pacjentami zakażonymi koronawirusem nowego typu / Zdjęcie: MO FR

Z Rosji do Włoch wojskowe samoloty transportowe Ił-76 w 14 lotach dostarczyły urządzenia i ponad 100 specjalistów. Osiem rosyjskich zespołów medycznych przyjmuje i leczy na oddziałach intensywnej terapii pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi objawami COVID-19. Cały personel międzynarodowych zespołów medycznych został przeszkolony w szpitalu miejskim im. Papieża Jana XXIII.

Rosyjscy specjaliści wojskowi zajmują się także dezynfekowaniem pojazdów i pomieszczeń. Do tej pory, we współpracy z żołnierzami włoskimi, zdezynfekowali 20 pensjonatów, w których leczyły się lub odbywały kwarantannę osoby zakażone koronawirusem nowego typu. Ich powierzchnia wyniosła ponad 80 tysięcy m2.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.