Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe ambulanse dla Bundeswehry

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 kwietnia 2020

Koncern General Dynamics European Land Systems otrzymał kontrakt od Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr (BAAINBw, Federalnego Biura ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) na dostawę dla Bundeswehry 80 samochodów opancerzonych Eagle 6x6 w wariancie ambulansu. Wartość zamówienia to 159 mln USD.

Dostawy nowych niemieckich ambulansów rozpoczną się w 2021 / Zdjęcie: GDELS

Pojazdy Eagle zostały wybrane w postępowaniu konkurencyjnym w programie na średni opancerzony ambulans. Przewiduje się, że ich dostawy rozpoczną się w 2021 i potrwają do 2024. Będą one stanowić uzupełnienie floty lekkich i ciężkich sanitarek używanych przez niemieckie siły zbrojne. Eagle 6x6 ma większą kubaturę wnętrza i większą ładowność w porównaniu do starszych Eagle 4x4,

Bundeswehra używa obecnie starszej wersji Eagle IV/V 4x4. Od 2008 zamówiono łącznie 671 tych pojazdów, które trafiły nie tylko do Heer (Wojsk Lądowych), lecz także do Zentralen Sanitätsdienst (Centralnej Służby Medycznej) i Bundespolizei (Policji Federalnej). Wśród zamówionych samochodów ponad 40 dostarczono w wariancie lekkiego ambulansu (Szwajcaria kupiła Eagle 6x6, 2019-12-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.