Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się kazachski MiG-31

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 17 kwietnia 2020

Wczoraj, 16 kwietnia, rozbił się myśliwiec MiG-31 wojsk lotniczych Kazachstanu. Jak podaje Ministerstwo obrony Kazachstanu, tuż po starcie zapalił się jeden z silników samolotu. Załodze polecono się katapultować, ale pilotowi udało się skierować samolot nad tereny niezabudowane i wylądować awaryjnie na polu.

/ Zdjęcie: kazinform

Załogę samolotu stanowili ppłk A. Kurmangaliew (888 h nalotu) i ppłk I. Gawriłko (1161 h nalotu). Rozbity MiG-31 został wyprodukowany w 1991. Obydwaj lotnicy zostali po lądowaniu przewiezieni do pobliskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – stan jednego określany jest jako zadowalający, a drugiego – niezbyt ciężki. Przyczyny zdarzenia bada komisja Ministerstwa Obrony.

Według różnych danych wojska lotnicze Kazachstanu mają na stanie 21-22 myśliwce MiG-31B/BSM/DZ, stacjonujące w 610. bazie lotniczej Karagandzie. Jeden MiG-31 jest wystawiony w muzeum w Astanie. Wczorajszy wypadek był czwartym z udziałem kazachskiego MiGa-31. Poprzednie zdarzenia miały miejsce w 2007, 2008 i 2013 (Rozbił się MiG-31 Kazachstanu, 2013-04-25, RSK MiG będzie remontować kazachskie samoloty, 2007-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.