Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe oprogramowanie dla F-16C/D

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 04 maja 2020

US Air Force (Wojska lotnicze Stanów Zjednoczonych Ameryki) opracowały najnowszą aktualizację oprogramowania (Operational Flight Program, OFP) serii 7.2+, przeznaczoną dla ponad 600 eksploatowanych przez nie wielozadaniowych samolotów bojowych F-16C/D Block 40/42/50/52.

Dzięki OFP 7.2+ amerykańskie F-16C/D Block 40/42/50/52 zostaną przystosowane do przenoszenia AIM-120D … 
 

Aktualizacja została zakończona w kwietniu br. Projekt pochłonął 455 mln USD. W trakcie prób wykonano ponad 4200 lotów trwających łącznie 4600 godzin. Jednym z najważniejszych osiągnięć projektu jest możliwość wyposażenia samolotów w pokładową stację radiolokacyjną z anteną fazowaną Northrop Grumman AN/APG-83 i przystosowanie ich do przenoszenia kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze średniego zasięgu AIM-120D AMRAAM i pocisków manewrujących AGM-158B JASSM-ER.

… i AGM-158B / Zdjęcia: US Air Force

OFP M7.2 + jest częścią modernizacji planowanej dla 841 samolotów F-16C/D Block 40/42/50/52 USAF, który obejmuje także przedłużenie trwałości użytkowej struktury z obecnych 8000 h do prawie 14 tys. godzin (Drugi F-16C wylatał ponad 10 tys. h, 2020-05-01). OFP M7.2 + to także ostatnie oprogramowanie opracowane w tradycyjny sposób. Następne wersje będą już tworzone z użyciem ogólnie dostępnych źródeł, z integralnymi funkcjami cyberbezpieczeństwa. Umożliwi to dostarczanie wojsku nowego oprogramowanie do prób w locie co 13 tygodni, a nie jak obecnie co 18 tygodni. Natomiast nowe OFP mają trafiać do wojska co dwa lata (obecnie co 3-4 lata).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.