Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze 2S35 dostarczone wojsku

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 maja 2020

Rostiech poinformował rosyjską agencję prasową TASS o dostarczeniu do SZ FR pierwszej partii armatohaubic samobieżnych 2S35 Koalicja-SW. Armatohaubice przejdą serię państwowych testów, które mają się zakończyć certyfikacją w 2022.

Dostarczone SZ FR armatohaubice 2S35 Koalicja-SW pochodzą z partii przedseryjnej / Zdjęcie: MO FR

Uzbrojenie trafiło do składów uzbrojenia Centralnego Okręgu Wojskowego. Według komunikatu rosyjskiego Ministerstwa Obrony dostarczono 8 armatohaubic, które docelowo trafią do jednostek artylerii.

Koalicja-SW to najnowsza rosyjska armatohaubica kal. 152 mm. Osadzona jest na podwoziu gąsienicowym. Główne uzbrojenie stanowi działo 2A88 z lufą o długości 52 kalibrów. Proces ładowania jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu załoga liczy tylko 3 żołnierzy. Szybkostrzelność wynosi ponad 10 strz./min, choć Rosjanie deklarują, że sięga nawet 16 strz./min.

Donośność uzbrojenia ma wynosić 70 km z użyciem nowoczesnej amunicji precyzyjnej z dodatkowym napędem, zaś w przyszłości ma wzrosnąć 80 km. Integralne wyposażenie armatohaubicy stanowi również zautomatyzowany system kierowania ogniem, system nawigacji i zdalnie sterowany moduł uzbrojenia na wieży (Pierwsza partia haubic Koalicja-SW, 2019-12-17).

Agencja TASS poinformowała również o rozpoczęciu testów armatohaubicy Koalicja-SW na podwoziu samochodu ciężarowego Kamaz-6550. Będzie stanowić lżejszą i bardziej mobilną alternatywę dla systemu w wariancie gąsienicowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra