Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny rekord Progriessa

Astronautyka, 26 lipca 2020

23 lipca 2020 o 17:26:22 czasu moskiewskiego (14:26:22 UTC) z wyrzutni 31/6 kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartowała rakieta nośna Sojuz-2.1a z transportowym statkiem kosmicznym Progriess MS-15. Na jego pokładzie znajdowało się 2,6 t ładunku. Pojazd połączył się ze stacją dokującą Pirs rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK) po zaledwie 3 h 18 min. 31 s (Rekordowy lot Progressa MS-14, 2020-04-26).

Rakieta nośna Sojuz-2.1a startuje z transportowym statkiem kosmicznym Progriess MS-15 w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej / Zdjęcie: Roskosmos

W ten sposób Progriess MS-15 ustanowił kolejny rekord czasu przelotu do MSK. Z ziemi lot był nadzorowany przez specjalistów z Ośrodka kontroli lotów. Z MSK kontrolowali go rosyjscy kosmonauci – Anatolij Iwaniszin i Iwan Wagner.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.