Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pokaz eksportowego TOS-1A

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 lipca 2020

Rostiech poinformował 27 lipca o przeprowadzeniu demonstracji systemu TOS-1A dla klientów zagranicznych. Miała ona miejsce na poligonie Staratiel nieopodal Niżnego Tagiłu.

Poza Rosją TOS-1A używany jest przez kilku klientów zagranicznych, głównie z Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: Rostiech

Według komunikatu system TOS-1A zrealizował wszystkie zadania, jakie zaplanowano podczas pokazów. Objęły one m.in. strzelania na różne dystanse.

TOS-1A jest określany przez Rosjan jako ciężki miotacz ognia. System obejmuje wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowych pocisków termobarycznych BM-1 i wozy amunicyjne TZM-T, zamontowane na podwoziu czołgu T-72. Wyrzutnia mieści 24 pociski kal. 220 mm. Wystrzelenie pełnej salwy zajmuje kilka sekund i może ona skutecznie porazić obszar o powierzchni nawet 40 tys. m². Cele mogą być rażone na dystansie od 600 m do 6 km (Wyrzutnie TOS-1A w Arabii Saudyjskiej, 2019-04-10, Ćwiczenia TOS-1A, ale bez zamówień, 2012-04-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.