Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy rozkład lotów z Modlina

Lotnictwo cywilne, 29 lipca 2020

Ryanair ogłosił dziś, 29 lipca, zimowy rozkład lotów z portu lotniczego Warszawa-Modlin. W ofercie znajdują się 34 trasy, w tym jedna nowa – do Charkowa, która obsługiwana będzie 2 razy w tygodniu. Oprócz tego przewoźnik zapowiedział zwiększenie liczby połączeń do Dublina (do 7 tygodniowo), Kijowa (do 6 tygodniowo), Londynu (do 22 tygodniowo), Lwowa (do 5 tygodniowo) i Mediolanu (do 9 tygodniowo).

15 lipca 2020 minęło 8 lat od kiedy na lotnisku Warszawa-Modlin wylądowały pierwsze samoloty / Zdjęcie: FLY 3D Łukasz Pacholczyk

Cieszymy się, że Ryanair rozwija się w naszym porcie lotniczym i z początkiem każdego sezonu oferuje nowe kierunki, z których mogą korzystać podróżni z całej Polski, latający z naszego lotniska. Zaufanie  jakim darzy nas największa grupa lotnicza w Europie pokazuje, że strategia i plany realizowane przez spółkę są wysoko oceniane na arenie międzynarodowej. Dzięki temu z optymizmem patrzymy w przyszłość w tych ciężkich dla całej branży czasach – powiedział Leszek Chorzewski, prezes zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Pierwsze sześć miesięcy, w szczególności drugi kwartał 2020, okazał się najtrudniejszym okresem dla całej branży lotniczej na świecie. W tym czasie na lotnisku w Modlinie obsłużonych zostało 491 664 pasażerów, co stanowi spadek o 69% w stosunku do analogicznego okresu 2019. Po okresie lockdownu pierwsi pasażerowie z Modlina polecieli 21 czerwca do Madrytu. Do końca czerwca wykonanych zostało 59 operacji rejsowych, podczas których obsłużono 2 225 pasażerów. Najpopularniejszymi destynacjami były Bruksela i Rzym.

 2 lipca uruchomiony został nowy kierunek – Pafos na Cyprze, a 1 sierpnia nastąpi inauguracja codziennych lotów do Wiednia. Po ponad 3 miesiącach zakazu lotów spowodowanym pandemią koronawirusa, pod koniec czerwca wreszcie na naszym lotnisku mogliśmy cieszyć się widokiem samolotów z pasażerami na pokładzie. Zdołaliśmy przetrwać ten trudny okres, choć kosztowało to nas wiele wyrzeczeń. Następne tygodnie będą kluczowe i okaże się czy uda nam się odzyskać choć częściową stabilność by móc, z umiarkowanym spokojem, zacząć odbudowywać pozycję Lotniska na rynku przewozów lotniczych w kraju – dodał prezes Chorzewski.

15 lipca 2020 minęło 8 lat od kiedy na lotnisku Warszawa-Modlin wylądowały pierwsze samoloty. W tym czasie z usług portu skorzystało niemal 17 mln pasażerów, a lotnisko jeszcze do niedawna mogło szczycić się mianem najszybciej rozwijającego się portu w Polsce. W tegorocznych planach było świętowanie 20-milionowego pasażera, jednak pandemia SARS-CoV-2, spowodowała, że w tym roku będzie to niemożliwe (Ryanair wznowi loty z Modlina, 2020-06-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra