Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irańskie ćwiczenia Wielki Prorok 14

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 sierpnia 2020

Iran zakończył ćwiczenia Wielki Prorok 14 na akwenie Cieśniny Ormuz. Manewry zrealizowano z użyciem różnorodnych systemów uzbrojenia do niszczenia celów nawodnych.

Makieta amerykańskiego lotniskowca z widocznymi uszkodzeniami grupy lotniczej i pokładu. Należy założyć, że do ataku na makietę wykorzystywano tylko pociski z głowicami ćwiczebnymi tak, aby jej nie zatopić i/lub ograniczyć uszkodzenia / Zdjęcie: MAXAR 

Kulminacyjną fazą ćwiczeń był ostrzał makiety amerykańskiego lotniskowca, którą wcześniej wyholowano na wody Cieśniny Ormuz (Iran przemieszcza makietę lotniskowca, 2020-07-28). W symulowanym ataku na flotę amerykańską wykorzystano wiele systemów rakietowych bazowania lądowego i wystrzeliwanego z silosów podziemnych. Użyto także lekkich pocisków przeciwokrętowych odpalanych ze śmigłowców Bell 206, zakupionych przez szacha Rezę Pahlawiego jeszcze w latach 1970.

Gen. bryg. Abbas Nilforoushan poinformował o użyciu wywołujących zaskoczenie uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w tym także pocisków balistycznych o dużym zasięgu, które mogą atakować jednostki morskie uznane za intruzów.

Irański Korpus Strażników Rewolucji potwierdził wykorzystanie w trakcie manewrów własnego satelity Nour, który został wystrzelony za pomocą rakiety nośnej Qassed w kwietniu br. (Irański satelita wojskowy na orbicie). Satelita miał wykonywać zdjęcia w trakcie ćwiczeń.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.