Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Elektryczne wersje Black Eagle

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 02 września 2020

Izraelska spółka Steadicopter poinformowała o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych bezzałogowców z napędem elektrycznym – Black Eagle 25E i Black Eagle 50E.

/ Zdjęcie: Steadicopter

Zastosowanie do napędu bezzałogowego śmigłowca Black Eagle 50 silnika elektrycznego znacznie zmniejszyło masę konstrukcji, dając jednocześnie zwiększenie udźwigu. Obecnie Black Eagle 50E ma maksymalną masę startową 35 kg, przy masie własnej wynoszącej 18 kg i może przewieźć 12 kg ładunku. Długotrwałość lotu bezzałogowca to 1 h 50 min.

Natomiast Black Eagle 25E ma maksymalną masę startową 25 kg, może zabrać ładunek o masie 2 kg i utrzymywać się w powietrzu przez godzinę.

Producent twierdzi, że obydwa bsl są przystosowane do operowania w środowisku morskim, nawet z niewielkich jednostek i mogą służyć do ochrony infrastruktury, ochrony wyłącznych stref ekonomicznych, zwalczania piractwa i nielegalnych połowów, poszukiwań i ratownictwa oraz transportu ładunków.

Według Noama Lidora, dyrektora sprzedaży i marketingu Steadicopter, Black Eagle 50, Black Eagle 25E i Black Eagle 50E doskonale nadają się do wielu misji wojskowych i cywilnych, takich jak wywiad elektroniczny, transport ładunków na morskie platformy wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego, czy do obserwacji linii energetycznych (Black Eagle do wywiadu elektronicznego, 2020-01-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.