Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

America ESG na Morzu Filipińskim

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 września 2020

America Expeditionary Strike Group, w skład której wchodzą okręty desantowe USS America (LHA 6) typu America, USS New Orleans (LPD 18) typu San Antonio i USS Germantown (LSD 42) typu Whidbey Island, właśnie przechodzi przez Morze Filipińskie, ponownie po miesięcznej przerwie. Grupa wchodzi w skład 31st Marine Expeditionary Unit z 7 Floty US Navy (Desant morski podczas KAMANDAG 3, 2019-10-16).

Morze Filipińskie graniczy z Morzem Południowochińskim i w związku z tym obecność grupy amerykańskich okrętów desantowych na tym akwenie jest zapewne kolejnym elementem presji USA na Chińską Republikę Ludową.

USS America jest okrętem desantowym typu lotniczego, tj. nie posiada doku dla poduszkowców desantowych LCAC i barek desantowych, a cały swój potencjał wykorzystuje dzięki grupie lotniczej w skład, której wchodzą samoloty wielozadaniowe skróconego startu i pionowego lądowania F-35B, pionowzloty transportowe MV-22B Osprey i śmigłowce transportowe CH-53.

W celu uzupełnienia możliwości desantowych pozostałe okręty grupy bojowej America są przystosowane do desantowania Marines wraz z ciężkim sprzętem (np. czołgi Abrams) za pomocą poduszkowców LCAC.

Trzy okręty desantowe nie mogą iść bez osłony przeciwlotniczej i przeciwpodwodnej. Jednak brak jest informacji na ten temat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.