Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby francuskich Lynxów

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 07 września 2020

Po 41 latach służby, 4 września 2020, Aéronautique Navale (lotnictwo francuskiej marynarki wojennej) wycofało ze służby śmigłowce Westland Lynx.

Francuska marynarka wojenna eksploatowała 42 śmigłowce Lynx / Zdjęcie: MO Francji

Ostatnią jednostką Aéronautique Navale eksploatującą ten typ była 34 Flotille (34F) z bazy Lanvéoc / Poulmic. Została ona utworzona w 1974, jako eskadra zwalczania okrętów podwodnych, operująca z fregat Marine National (marynarki wojennej) i wyposażona w 7 śmigłowców Alouette 3. Pierwszy Lynx HAS2 (FN) wszedł do służby w jednostce w październiku 1979.

Francuska marynarka wojenna eksploatowała 42 śmigłowce Lynx: dwa prototypy Lynx HAS2 (FN), 26 HAS2 (FN) napędzane silnikami Gem 2 i 14 HAS4 (FN), napędzanych silnikami Gem 42-1. W Lynxy były wyposażone  trzy eskadry: 31F z St Mandrier, 34F i 35F – obydwie z Lanvéoc/Poulmic. W ciągu 41 lat nieprzerwanej służby marynarka wojenna straciła 4 Lynxy HAS2 (FN) i 3 Lynxy HAS4 (FN, Wcześniejsze wycofanie Lynxów Mk 4 (FN), 2019-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.