Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Debiut Rail Gunners w Estonii

Wojska lądowe, 09 września 2020

W dniach 4-7 września na centralnym poligonie Estońskich Sił Zbrojnych odbyło się ćwiczenie Rail Gunner Rush. Wziął w nim udział komponent artylerii rakietowej US Army z systemami M270 MLRS, który wydzielono z 41. Brygady Artylerii Polowej Rail Gunners.

Rail Gunner Rush było pierwszym ćwiczeniem żołnierzy 41. Brygady poza miejscem stacjonowania w niemieckim Grafenwoehr / Zdjęcie: US Army 

Na estońskim poligonie ćwiczyli żołnierze z 1. batalionu wchodzącego w skład 6. Pułku Artylerii Polowej z 41. Brygady Artylerii Polowej stacjonującej w Grafenwoehr. Jest to obecnie jedyna jednostka artylerii rakietowej US Army rozmieszczona w Europie. W ubiegłym roku rozpoczął się proces jej odtwarzania po trzech latach od rozwiązania (Pierwsze ćwiczenie 41st Field Artillery Brigade, 2020-01-13).

Amerykańscy artylerzyści współpracowali w czasie ćwiczenia z żołnierzami Sił Zbrojnych Estonii i Batalionowych Grup Bojowych NATO stacjonujących w Estonii i na Łotwie. Wśród nich znaleźli się żołnierze z Wielkiej Brytanii, Danii, Czarnogóry, Hiszpanii i Czech.

W ramach ćwiczenia Rail Gunner Rush swoje zadania realizowali strażacy, załogi pojazdów i obsady punktów dowodzenia. Najważniejszy element ogniowy stanowiły amerykańskie wyrzutnie MLRS. Do strzelania użyto szkolnych pocisków Reduced Range Practice Rockets.

Ćwiczenie Rail Gunner Rush planowane było przez ostatnie 5 miesięcy. Zaś transport żołnierzy i sprzętu do Estonii trwał trzy tygodnie. Zrealizowano go drogą powietrzną i lądową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.