Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Debiut Rail Gunners w Estonii

Wojska lądowe, 09 września 2020

W dniach 4-7 września na centralnym poligonie Estońskich Sił Zbrojnych odbyło się ćwiczenie Rail Gunner Rush. Wziął w nim udział komponent artylerii rakietowej US Army z systemami M270 MLRS, który wydzielono z 41. Brygady Artylerii Polowej Rail Gunners.

Rail Gunner Rush było pierwszym ćwiczeniem żołnierzy 41. Brygady poza miejscem stacjonowania w niemieckim Grafenwoehr / Zdjęcie: US Army 

Na estońskim poligonie ćwiczyli żołnierze z 1. batalionu wchodzącego w skład 6. Pułku Artylerii Polowej z 41. Brygady Artylerii Polowej stacjonującej w Grafenwoehr. Jest to obecnie jedyna jednostka artylerii rakietowej US Army rozmieszczona w Europie. W ubiegłym roku rozpoczął się proces jej odtwarzania po trzech latach od rozwiązania (Pierwsze ćwiczenie 41st Field Artillery Brigade, 2020-01-13).

Amerykańscy artylerzyści współpracowali w czasie ćwiczenia z żołnierzami Sił Zbrojnych Estonii i Batalionowych Grup Bojowych NATO stacjonujących w Estonii i na Łotwie. Wśród nich znaleźli się żołnierze z Wielkiej Brytanii, Danii, Czarnogóry, Hiszpanii i Czech.

W ramach ćwiczenia Rail Gunner Rush swoje zadania realizowali strażacy, załogi pojazdów i obsady punktów dowodzenia. Najważniejszy element ogniowy stanowiły amerykańskie wyrzutnie MLRS. Do strzelania użyto szkolnych pocisków Reduced Range Practice Rockets.

Ćwiczenie Rail Gunner Rush planowane było przez ostatnie 5 miesięcy. Zaś transport żołnierzy i sprzętu do Estonii trwał trzy tygodnie. Zrealizowano go drogą powietrzną i lądową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.