Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie testują pojazd hiperdźwiękowy

Astronautyka, 11 września 2020

Indyjska Defence Research & Development Organisation (DRDO) poinformowała o udanej próbie w locie Hypersonic Technology Demonstration Vehicle (HSTDV).

Start rakiety nośnej pojazdu hiperdźwiękowego HSTDV / Zdjęcie: DRDO

Pojazd HSTDV wystartował ) 7 września 2020 z Dr. APJ Abdul Kalam Launch Complex na wyspie Wheeler u wybrzeży stanu Odisha za pomocą rakiety nośnej. Po osiągnięciu wysokości 30 km i rozpędzeniu układu do prędkości hiperdźwiękowej, rakieta nośna oddzieliła się i został uruchomiony silnik strumieniowy, który pracował przy prędkości Ma6, jednak nie podano jak długo.

Indie podkreślają fakt opracowania hiperdźwiękowego silnika strumieniowego samodzielnie, chociaż wcześniej mówiono o prowadzeniu wspólnych rosyjsko-indyjskich prac badawczo-rozwojowych nad pociskiem przeciwokrętowym BrahMos II, który miał rozwijać prędkość hiperdźwiękową (Podwójny test BrahMosa, 2019-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.