Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Republika Korei wyprodukuje moździerze samobieżne

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 września 2020

Według doniesień południowokoreańskich mediów lokalna agencja DAPA (Defense Acquisition Program Administration) podjęła decyzję o rozpoczęciu produkcji nowej generacji 120-mm moździerzy samobieżnych. Wartość umowy podpisanej z Hanwha Defence wynosi 770 mld wonów (648 mln USD).

Południowokoreański moździerz samobieżny kal. 107 mm opracowano w latach 2014-2019 / Ilustracja: Hanwha Defence

Nowe systemy zastąpią użytkowane transportery K200A1 z moździerzem kal. 107 mm. Mają dysponować znacznie większymi możliwościami pomimo podobnej koncepcji całego systemu uzbrojenia i osadzenia go na tym samym nośniku.

Masa nowego systemu uzbrojenia to 14 t. Niemal dwukrotnie większy ma być jego zasięg w porównaniu z poprzednikiem. Nowy, gwintowany moździerz kal. 120 mm może strzelać na dystans 12 km. Ponadto będzie wyposażony w automatyczny system kierowania ogniem i półautomat ładujący. Krótkotrwała szybkostrzelność ma wynosić co najmniej 8 strz/min. Natomiast długotrwała to co najmniej 3 strz/min. Prowadzenie ognia będzie możliwe w zakresie 360º. Moździerz może strzelać w zakresie elewacji między 45º a 65º.

Zapas amunicji liczy 36 granatów. Stosowana może być amunicja odłamkowo-burząca, dymna, oświetlająca, ze wspomaganiem rakietowym i amunicja szkoleniowa. Dodatkowe uzbrojenie stanowi 12,7-mm km z zapasem 600 naboi.

W przeciwieństwie do polskiego moździerza samobieżnego Rak rozwiązanie koreańskie nie zapewnia pełnej ochrony załodze, proces ładowania amunicji nie jest w pełni zautomatyzowany, a uzbrojenie nie ma możliwości strzelania ogniem bezpośrednim (Amunicja dla Raka już po testach, 2020-06-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.