Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Raki i mundury dla WP

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 25 maja 2020

W piątek, 22 maja, na terenie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej podpisane zostały umowy na dostawę dla SZ RP samobieżnych moździerzy kołowych Rak i kompletów mundurów polowych.

Do 2024 WP będzie dysponowało 122 nowoczesnymi moździerzami Rak / Zdjęcie: MON

Wojsko Polskie odbierze kolejne 40 moździerzy Rak kal. 120 mm i 20 artyleryjskich wozów dowodzenia na podwoziu KTO Rosomak. Sprzęt stanowiący wyposażenie dla 5 kompanijnych modułów ogniowych trafi do 18. Dywizji Zmechanizowanej w latach 2022-2024. Dostawy zrealizuje konsorcjum spółek Huta Stalowa Wola i Rosomak. Wartość umowy wynosi 703,1 mln zł. Po zrealizowaniu umowy liczba KMO Rak na podwoziu kołowym wzrośnie do 15 (Negocjacje ws. Raków, 2020-04-28).

Druga podpisana umowa dotyczy dostawy blisko 440 tys. kompletów mundurów polowych. Dostawy zrealizuje Maskpol. Do wojska trafią mundury wz. 124P/MON i 124L/MON w kamuflażu wz. 93 Pantera, których dostawy mają się zakończyć przed 2022. Mundury zostaną wyprodukowane w polskich zakładach z użyciem tkanin od polskiego producenta.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra