Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Balice z ACI Airport Health Accreditation

Lotnictwo cywilne, 25 września 2020

23 września br. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice, jako pierwsze lotnisko w Polsce, otrzymał przyznawaną przez Międzynarodową Radę Portów Lotniczych (Airports Council International – ACI) na 12 miesięcy Akredytację Zdrowotną (Health Accreditation).

W czerwcu br. krakowskie lotnisko jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację Aviation Industry Charter for COVID-19, zaś we wrześniu br., również jako pierwsze w Polce, otrzymało przyznawaną przez ACI Health Accreditation / Zdjęcie: Marcin Sigmund 

Program ten obejmuje zagadnienia dotyczące nowych zasad postępowania w związku z pandemią COVID-19 opracowanych przez międzynarodowe organizacje lotnicze takie jak ICAO, EASA i ACI. Akredytacja dotyczy przede wszystkim przyjętej technologii sprzątania i zakresu prowadzonej dezynfekcji, stosowania zasad dystansu społecznego, zabezpieczenia personelu lotniska, sposobu informowania o zasadach sanitarnych oraz innych udogodnień dla pasażerów, takich jak np. dostęp do ogólnodostępnych w terminalu środków dezynfekujących.

Przyznanie akredytacji poprzedzone było specjalnym audytem, którego a pozytywne przejście procesu akredytacji jest jasnym sygnałem dla pasażerów, przewoźników, pracowników i użytkowników portu lotniczego o skoordynowanej dbałości zarządzającego lotniskiem o ich zdrowie i minimalizowania możliwości zarażenia się COVID-19.

Cieszymy się, że Kraków dołączył do lotnisk o najwyższym standardzie obsługi, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów oraz wszystkich osób pracujących w porcie lotniczym. Wszystko po to, aby ponownie wzbudzić zaufanie do latania – powiedział prezes zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek.

W czerwcu br. krakowskie lotnisko jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację Aviation Industry Charter for COVID-19, zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Głównym celem deklaracji jest stosowanie i promowanie nowych zasad bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez operatorów lotniczych i zarządzających lotniskami (Luxair wylądują w Krakowie, 2020-09-18, Nowa trasa z Krakowa, 2020-09-11).

 Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.