Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia odebrała pierwsze Piranha V

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 października 2020

Ministerstwo Obrony Narodowej Rumunii odebrało pierwszą partię 36 kołowych transporterów opancerzonych Piranha V 8x8. Uroczystość odbioru sprzętu dla Forțele Terestre Române (wojsk lądowych) odbyła się 5 października w zakładach UMB (Uzina Mecanică Bucureşti) w Bukareszcie.

Dostawy kto Piranha V 8x8 dla wojsk lądowych Rumunii są realizowane na podstawie umowy ramowej podpisanej w 2018 / Zdjęcie: MO Rumunii

Odbioru dokonano w obecności szefa rumuńskiego resortu obrony Nicolae Ciucă. Jak zapowiedział minister pierwsza partia transporterów trafi do 26. batalionu piechoty Czerwone Skorpiony, który stacjonuje w Krajowej. Batalion ten jest podporządkowany wielonarodowej brygadzie MN BDE-SE (Multinational Brigade South-East). Jest to pierwsza jednostka przewidziana do użycia w przypadku realizacji 5. Artykułu Traktatu Północnoatlantyckiego na obszarze Europy południowo-wschodniej.

Dostarczone transportery zostały wyprodukowane przez zakłady GDELS-Mowag. Pozostałe pojazdy, z 94 dotychczas zamówionych, dostarczą już zakłady UMB realizując zakładany offset. Wartość programu pozyskania łącznie 227 transporterów dla Forțele Terestre Române ma wynieść 868 mln euro.

Program zanotował jednak 20-miesięczne opóźnienie. Związane było z problemami z systemem wieżowym UT30 Mk2, które stanowią uzbrojenie pojazdów w wariancie kołowego bwp. Z powodu opóźnień dostawca pojazdów zobowiązany został do wypłaty kary umownej w wysokości 8,5 mln euro (Rozpoczęto produkcję rumuńskich kto Piranha V, 2019-11-20).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.