Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze K9 już w Estonii

Wojska lądowe, 13 października 2020

Jak poinformowało miejscowe Ministerstwo Obrony, pod koniec sierpnia Eesti Kaitsevägi (Siły Obronne Estonii) odebrały dwie pierwsze armatohaubice K9 kal. 155 mm. Zakończenia dostaw 18 zamówionych przez Estonię armatohaubic należy się spodziewać w ciągu najbliższych trzech lat.

Trwałość użytkowa K9 została określona na 45 lat służby. Oznacza to, że estońskie armatohaubice będą mogły zostać utrzymane w eksploatacji przez co najmniej 30 lat / Zdjęcie: MO Estonii

Estońskie armatohaubice przed oficjalnym przyjęciem do uzbrojenia przejdą remont i modyfikację dostosowującą je do miejscowych wymogów. Zostaną także przemalowane na standardowy kamuflaż estońskich Maavägi (wojsk lądowych).

Estonia zamówiła 18 armatohaubic wraz ze szkoleniem personelu, sprzętem obsługowym, narzędziami i częściami zamiennymi w 2018. Pierwotna umowa zakładała zakup 12 egz. Zamówienie rozszerzono o kolejne 6 armatohaubic jeszcze w sierpniu br. Pozyskiwane armatohaubice pochodzą z nadwyżek SZ Korei Południowej. Wartość zamówionego sprzętu wynosi 83 mln euro.

Uzbrojenie trafi do estońskiego 1. batalionu artylerii ze składu 1. Brygady Piechoty Sił. Batalion ten zostanie przemianowany na batalion artylerii samobieżnej. K9 zastąpią w służbie ciągnione haubice FH-70 kal. 155 mm i D-30 kal. 122 mm.

Proces, który rozpoczął się dwa lata temu, zaszedł już tak daleko, że możemy zacząć przystosowywać technicznie armatohaubice do naszych potrzeb. Jest to jeden z najważniejszych programów Sił Obronnych Estonii w ostatnich latach. Jego celem jest przede wszystkim wzmocnienie zdolności do prowadzenia ognia pośredniego – powiedział Minister Obrony Estonii, Jüri Luik (Estonia zamówiła jeszcze 6 haubic K9, 2020-08-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.