Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

StormBreaker zintegrowana z F-15E

Lotnictwo wojskowe, 16 października 2020

Dowództwo US Air Force poinformowało, że 23 września zatwierdziło użycie bomb kierowanych Raytheon GBU-53/B StormBreaker jako uzbrojenia wielozadaniowych samolotów bojowych Boeing F-15E Strike Eagle. W trakcie prób badawczo-rozwojowych i oceny operacyjnej bomb wykonano 138 lotów.

F-15E podczas lotu próbnego z bombą GBU-53/B StormBreaker pod kadłubem / Zdjęcie: US Air Force

Rozwijana od ponad dekady GBU-53/B StormBreaker (wcześniej oznaczona jako Small Diameter Bomb II) ma głowicę samonaprowadzającą zawierającą radar fal milimetrowych, kamerę termowizyjną i półaktywny laser oraz układ nawigacji GPS/INS. Ma to umożliwić im zwalczanie celów we wszystkich warunkach pogodowych i środowiskach, nawet gdy te są zasłonięte przez pył i zanieczyszczenia.

Masa całkowita StormBreakera to 93 kg (w tym 48-kg głowica bojowa). Długość bomby wynosi 1,76 m, a średnica – 15-18 cm. Może ona zwalczać cele ruchome na dystansie do 72 km i cele stacjonarne w odległości do 110 km.

Do przenoszenia GBU-53/B mają być przystosowane także F/A-18E/F Super Hornet lotnictwa US Navy oraz F-35B/C Block 4 Lighnting II, używane przez lotnictwo US Navy i US Marine Corps (Kłopoty z produkcją SDB II, 2020-06-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.