Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Etihad pierwszy raz w Tel Awiwie

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 20 października 2020

Wczoraj rano, ok. 7:00 na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie wylądował Boeing 787 linii Etihad Airways (lot EY9607). Przyleciał po zaproszonych do Abu Zabi i ZEA liderów izraelskiej branży turystycznej, kluczowych decydentów korporacyjnych, biur podróży i agentów cargo, a także przedstawicieli mediów. To pierwszy taki lot z państw arabskich nad Zatoką Perską do Izraela w historii.

Pierwszy pasażerski samolot Etihad Airways kołujący po płycie lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie został powitany salwą z armatek wodnych / Zdjęcie: twitter

Po wczorajszym locie spodziewane jest uruchomienie regularnych połączeń pomiędzy ZEA a Izraelem. Dzień wcześniej Ministerstwa Transportu Emiratów i Izraela ogłosiły bowiem porozumienie, które pozwoli na loty komercyjne między oboma krajami. W jego ramach, w pierwszym etapie ma się odbywać około 28 lotów tygodniowo. Zapewne nie rozpoczną się one jednak wcześniej niż w styczniu 2021 z powodu ograniczeń wynikających z pandemii SARS-CoV-2.

Komercyjne loty to kolejny efekt nawiązania stosunków dyplomatycznych i porozumienia zawartego 15 września pomiędzy ZEA a Izraelem w Waszyngtonie. W ramach ocieplenia stosunków między obu krajami pierwszy, symboliczny lot izraelskich El Al z Tel Awiwu do Abu Zabi odbył się już 31 sierpnia (Historyczny lot z Izraela do ZEA, 2020-09-01)(Historyczny lot z Izraela do ZEA, 2020-09-01). Jeszcze wcześniej do Izraela przyleciały dwa samoloty cargo Etihad Airways z pomocą dla Palestyńczyków, związaną z pandemią. Kolejne loty cargo spodziewane są w najbliższych tygodniach. Samoloty z Abu Zabi będą lądować nie tylko pod Tel Awiwem, ale także na lotnisku Ramon w pobliżu Ejlatu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.