Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Atlantic Future Forum

Imprezy branżowe, Strategia i polityka, 21 października 2020

W dniach 20-21 października 2020 na pokładzie brytyjskiego lotniskowca HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, kotwiczącego w Portsmouth, odbywa się konferencja Atlantic Future Forum (AFF) z udziałem przedstawicieli Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Częściowo wirtualny panel The Future of Global Competition in a Disrupted World, w trakcie pierwszego dnia Atlantic Future Forum, na pokładzie lotniskowca HMS Queen Elisabeth / Zdjęcie: Atlantic Future Forum

Jest to już trzecia konferencja, w cyklu corocznym, która odbywa się na pokładzie tego lotniskowca. Pierwsza odbyła się także w Portsmouth, a druga w Nowym Jorku. Lotniskowiec kilka dni temu powrócił z manewrów Joint Warrior, w ramach których utworzono największą brytyjską lotniskowcową grupę bojową od czasu wojny z Argentyną o Falklandy/Malwiny w 1982 (F-35B bombardują Szkocję, 2020-10-13).

Forum zostało oficjalnie otwarte przez brytyjskiego premiera Borisa Johnsona. Jednak część uczestników ze względu na zagrożenia powodowane przez wirus SARS-CoV-2 wzięła udział w tym wydarzeniu w ramach telekonferencji.

Zasadniczymi tematami konferencji jest ogólnie rozumiana współpraca militarna Londynui Waszyngtonu w zmieniających się uwarunkowaniach sił na świecie. Jednak AFF jest konferencją elitarną i informacje odnoszące się do poruszanych tematów i ich zakresu są szczątkowe.

Według informacji podanej przez Raytheon Missiles & Defense UK jednym z tematów paneli, w których uczestniczy Bryan Rosselli, zajmujący stanowisko wiceprezesa ds. obrony przeciwrakietowej, jest obrona przed uzbrojeniem hipersonicznym. O pracach nad broniami hiperdźwiękowymi m.in. w W. Brytanii piszemy w najnowszym RAPORT-wto 10/2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.