Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na sanitarki podpisana

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 października 2020

Dzisiaj, 21 października 2020, została zawarta umowa na dostawę samochodów sanitarnych wielonoszowych pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia MON a spółką Demarko. Przedmiotem umowy jest dostawa, w ramach części gwarantowanej, 175 samochodów sanitarnych wielonoszowych dla Sił Zbrojnych RP.

Samochody sanitarne wielonoszowe, na bazie podwozi marki Iveco 4x4, będą przeznaczone do wykonywania zadań ewakuacji medycznej na wszystkich poziomach zabezpieczenia medycznego / Zdjęcie: Iveco Defence Vehicles

Zamówienie obejmuje szkolenie użytkownika, przekazanie dokumentacji technicznej oraz naprawy i obsługę pojazdów w okresie gwarancyjnym. Umowa zawiera również prawo opcji umożliwiające zwiększenie zamówienia o kolejne pojazdy, maksymalnie o 202 egz. Wartość gwarantowanej części zamówienia wynosi 166 mln zł brutto, a dostawy zostaną zrealizowane w latach 2021-2022.

Samochody sanitarne wielonoszowe, na bazie podwozi marki Iveco o stałym układzie napędowym 4x4 i mocy silnika 132 kW, przeznaczone będą do wykonywania zadań ewakuacji medycznej na wszystkich poziomach zabezpieczenia medycznego. Pojazdy będą przystosowane do przemieszczania się po wszystkich rodzajach dróg oraz po bezdrożach.

Pojazdy będą umożliwiały transport 4 osób poszkodowanych w pozycji leżącej lub 3 poszkodowanych w pozycji leżącej i 2 w pozycji siedzącej. Samochody wyposażone zostaną w sprzęt medyczny obejmujący m.in.: nosze, krzesło kardiologiczne, defibrylator transportowy półautomatyczny AED i respirator transportowy (IU wybrał dostawcę samochodów sanitarnych, 2020-09-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.