Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jordania odebrała czołgi Leclerc

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 października 2020

Królewski Dwór Haszymidów opublikował informację o przeprowadzeniu ćwiczenia taktycznego Forteca Saladyna, w którym wzięły udział nowo pozyskane przez Jordanię czołgi Leclerc. Zostały one przekazane przez Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Leclerki uzupełnią i częściowo zastąpią używane przez Jordanię czołgi M60A3 i Challenger 1 / Zdjęcie: Królewski Dwór Haszymidów

Ćwiczenia, które odbyły się we Wschodnim Regionie Wojskowym, obserwowane były przez króla Jordanii, Abdullaha II, będącego naczelnym dowódcą sił zbrojnych i przez księcia Husseina bin Abdullaha II.

W ramach Fortecy Saladyna zrealizowano scenariusz defensywny obejmujący użycie wszelkich dostępnych rodzajów uzbrojenia. Użyta została artyleria, lotnictwo, broń średnio- i małokalibrowa, przeciwpancerna i przeciwlotnicza. Działania wspierane były zabezpieczane przez Królewski Korpus Inżynieryjny. Ćwiczenie było okazją do doskonalenia umiejętności dowódców niższych szczebli.

Najważniejszym elementem ćwiczenia było użycie przez Jordanię czołgów Leclerc, które otrzymały lokalną nazwę Zayed. Według wcześniejszych doniesień ZEA miały przekazać Jordanii około 80 czołgów tego typu. Liczba ta pozwoli na przezbrojenie dwóch batalionów pancernych (Czołgi Leclerc dla Jordanii, 2020-09-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.