Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zimowa siatka połączeń z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 27 października 2020

W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice znalazło się 90 połączeń do 65 portów lotniczych w 56 miastach, oferowanych przez 15 linii lotniczych

Łącznie w ciągu 3 kwartałów 2020 na lotnisku w Krakowie odprawiono 2 311 139 podróżnych, czyli o 3,91 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Nowością jest trasa do Luksemburga linii Luxair. Rejsy na tej trasie mają być wykonywane z Krakowa od 30 listopada br. dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki (Luxair wylądują w Krakowie, 2020-09-18). 20 grudnia br. ma też powrocić obsługiwane 5 razy w tygodniu przez FlyDubai połączenie do Dubaju.

Najwięcej, bo aż 40 tras znalazło się w ofercie Ryanaira. Wizz Air ma zaoferować 18 połączeń, easyJet – 7, Norwegian – 6, Jet2.com – 5, PLL LOT – 3, a Lufthansa – 2. Po jednej trasie ma się znaleźć w ofercie Air France, British Airways, Eurowings, Flydubai, KLM, Luxair, Swiss International Air Lines i Transavia.

Najszersza oferta połączeń dotyczy Wielkiej Brytanii i Włoch, gdzie będzie można bezpośrednio polecieć do odpowiednio 13 i 9 miast. W Norwegii i na Ukrainie będzie można dotrzeć do 4 miast, w Hiszpanii i Niemczech do 3, w Danii, Holandii i Portugalii do 2, natomiast w Belgii, Dubaju, Francji, Grecji, Irlandii, Izraelu, Luksemburgu, Szwajcarii, Szwecji, na Cyprze i Malcie do jednego.

Oferta lotów krajowych obejmuje rejsy do Warszawy i Olsztyna wykonywane przez PLL LOT, a także realizowane przez polskiego narodowego przewoźnika i linie Ryanair loty do Gdańska.

W ostatnią niedzielę października tradycyjnie wchodzi w życie zimowy rozkład lotów. W tym roku – mimo obecnie panującej pandemii, pasażerowie krakowskiego portu będą mogli skorzystać z 90 połączeń lotniczych. Wiemy, że dzisiaj planowanie podróży nie jest łatwe, wszyscy – cała branża – dąży do standaryzacji wytycznych, tak aby loty odbywały się na jednolitych zasadach, a pasażerowie mieli pewność wylotu i przylotu – powiedział prezes zarządu MPL Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Z powodu pandemii koronawirusa planowana przez przewoźników zimowa siatka połączeń z krakowskiego lotniska może jednak ulegać zmianom. Dla porównania, w ubiegłorocznym zimowym rozkładzie lotów z Balic znalazło się rekordowe 130 połączeń, w tym sześć nowości, a w całym 2019 lotnisko to obsłużyło ponad 8 mln pasażerów (Balice z ACI Airport Health Accreditation, 2020-09-25).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.