Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Poligonowe próby Borsuka

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 27 października 2020

Na poligonie w Drawsku Pomorskim przeprowadzono serię badań i sprawdzeń prototypu Nowego Bojowego Pływającego Wozu Piechoty Borsuk. Przeprowadzono także strzelania z użyciem Zdalnie Sterowanego Systemu Wieżowego ZSSW-30.

Bwp Borsuk ma zastąpić w SZ RP archaiczne BWP-1 / Zdjęcie: PGZ

Wyników przeprowadzonych we wrześniu badań nie ujawniono. Był to pierwszy test poligonowy nowego polskiego bojowego wozu piechoty z modułem ZSSW-30. Obecnie prowadzone są analizy i oceny zrealizowanych prób. Pozwolą one na wprowadzenie koniecznych poprawek w konfiguracji pojazdu. W najbliższym czasie należy się również spodziewać przygotowania drugiego prototypu Borsuka (IU przeanalizuje modernizację BWP-1, 2020-09-10).

Prezes zarządu Huty Stalowa Wola, Bartłomiej Zając, powiedział: Borsuk, a dokładnie rzecz ujmując jego pierwszy prototyp został uzbrojony w ZSSW-30 i wyruszył na polowanie w Drawsku. Nie jesteśmy upoważnieni do informowania na tym etapie o wynikach przeprowadzonych sprawdzeń i testów, jednakże mogę z dumą powiedzieć, że jesteśmy w pełni zadowoleni z pierwszych efektów naszej pracy. Zarówno Borsuk jak i ZSSW-30 to najlepsze, istniejące przykłady tego, że inwestycje w krajowe kompetencje przynoszą spektakularne efekty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.