Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy A321P2F w służbie

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 30 października 2020

Pierwszy przebudowany na frachtowiec Airbus A321P2F (zn. rej. VH-ULD, MSN835) wszedł do służby w Qantas, które będą eksploatowały go w ramach partnerstwa z Australia Post. Qantas pozyskają maksymalnie trzy A321P2F, które oferują dodatkowe 9 t ładunku użytecznego w porównaniu z Boeingami 737-300F, których przewoźnik używa na trasach krajowych.

A321P2F może przewieźć 27 215 kg łądunku na odległość ponad 4260 km / Zdjęcie: Qantas

Dostawa naszego pierwszego A321P2F nastąpiła w odpowiednim czasie, ponieważ projekt może pomóc liniom lotniczym dać nowe życie uziemionym samolotom, które w przeciwnym razie znacznie straciłyby na wartości – podkreślił Jeffrey Lam, prezes działu lotniczego ST Engineering.

Singapurska spółka niedawno ogłosiła plany przyspieszenia tempa przebudowy A321P2F, co oznacza ponad dwukrotne zwiększenie ich liczby z 9 do 25 rocznie. Będzie to możliwe dzięki wykonywaniu takich prac w istniejących obiektach w USA i Chinach. Przebudową A321P2F zajmują się obecnie także niemieckie EFW (Oblot A321P2F, 2020-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.