Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze T-72MS w Serbii

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 30 października 2020

Serbia otrzymała 2 pierwsze z 30 zmodernizowanych czołgów T-72MS Biełyj Orieł. Przyleciały one 28 października 2020 do bazy w Batajnicy na pokładzie samolotu transportowego Ił-76TD należącego do Awiakon Citotrans.

Wyładunek z samolotu Ił-76TD przywiezionych do bazy Batajnica pod Belgradem zmodernizowanych czołgów T-72MS / Zdjęcie: MO Serbii

Rosja dostarcza czołgi T-72MS w ramach porozumienia o współpracy wojskowo-technicznej z 22 grudnia 2016. Przewiduje ono przekazanie Serbii sprzętu z zasobów rosyjskich sił zbrojnych. Poza 30 zmodernizowanymi czołgami T-72MS Biełyj Orieł było to – już przekazanych – 30 zmodernizowanych pojazdów opancerzonych BRDM-2MS (Rosja wypełnia obietnicę daną Serbom, 2019-07-24) i 6 samolotów myśliwskich MiG-29. 

Serbia jest trzecim odbiorcą T-72MS. Pierwszym była Nikaragua, do której w latach 2016-2017 trafiło 50 czołgów tego typu. Drugim był Laos, do którego T-72MS były dostarczane w latach 2018-2019 (Druga partia uzbrojenia dla Laosu, 2020-01-22).

Zmodernizowany czołg T-72MS (Obiekt 184-1MS) powstał w ramach programu Proryw-2G realizowanego na zamówienie OAO Oboronserwis. Jego prototyp, zbudowany na bazie T-72B1, pokazano po raz pierwszy publicznie w czerwcu 2012. T-72MS są wyposażane w panoramiczne celowniki PN-72 Sosna-U i PKP-72 Sokolnyj Głaz (dostarczane przez białoruski Peleng) z kamerami termowizyjnymi 3. generacji (prawdopodobnie Thales Catherine XP) oraz wiele innych nowych urządzeń pokładowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.