Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne próby QRSAM

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 listopada 2020

Ministerstwo Obrony Indii poinformowało o przeprowadzeniu kolejnych dwóch udanych próbnych strzelań pocisku ziemia-powietrze QRSAM (Quick Reaction Surface-to-Air Missile). W obydwu przypadkach zrealizowano je na poligonie w Chandipur, z użyciem celu latającego Banshee, który symulował samolot. W skład zestawu wchodziła wyrzutnia pocisków, w pełni zautomatyzowany system dowodzenia i kierowania, system obserwacji i radiolokatory wieloczynnościowe.

QRSAM jest napędzany jednostopniowym silnikiem rakietowym na paliwo stałe i ma wszystkie podsystemy opracowane przez rodzimy przemysł. Mobilna wyrzutnia ma mieścić 6 pocisków w wyrzutniach-zasobnikach / Zdjęcie: MO Indii  

Pierwsze strzelanie odbyło się 13 listopada o 15:50 czasu miejscowego. Jak podaje indyjski resort obrony, Radar śledził cel, lecący na średniej wysokości i średnim dystansie, a gdy cel znalazł się w strefie rażenia, został wystrzelony QRSAM, który trafił go bezpośrednio.

Druga próba została przeprowadzona 17 listopada o 15:42 czasu lokalnego. Radary namierzył cel z dużej odległości i śledził go aż do chwili, gdy komputer misji automatycznie odpalił pocisk. Ciągłe naprowadzanie na cel było realizowana za pomocą łącza informacyjnego. W ostatniej fazie lotu pocisk zbliżył się do celu wystarczająco blisko, aby detonacja jego głowicy bojowej była skuteczna (Udane próby QRSAM, 2019-02-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.