Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bundeswehra odbiera TGS 8x4

Przemysł zbrojeniowy, 20 listopada 2020

Rheinmetall poinformował o dostarczeniu pierwszej partii seryjnych ciężarówek MAN TGS 8x4. 69 pojazdów logistycznych tego typu trafiło do spółki BwFuhrparkService GmbH (BwFPS) świadczącej usługi na rzecz Bundeswehry.

Ciężarówki MAN TGS 8x4 dla BwFPS będą rozmieszczone na terytorium całych Niemiec / Zdjęcie: Rheinmetall

Rozpoczęcie dostaw nastąpiło rok po podpisaniu umowy. Wartość zamówienia wyniosła kilkadziesiąt milionów euro. Rheinmetall dostarczy łącznie 342 ciężarówki do transportu kontenerów. Dalsze dostawy będą realizowane w tempie 8 ciężarówek tygodniowo. Dostawy mają zostać zakończone w połowie przyszłego roku.

Ciężarówki trafią do spółki joint venture BwFPS, dysponującej flotą cywilnych pojazdów, w której 75,1% udziałów ma Federalne Ministerstwo Obrony, zaś pozostałe 24,9% należy do Deutsche Bahn, będącego operatorem kolejowym. Spółka jest głównym usługodawcą Bundeswehry w zakresie udostępniania ciężarówek i pojazdów specjalnych.

Produkowane seryjnie MAN TGS 8x4 pozwolą zwiększyć możliwości transportowe Bundeswehry. Jest to szczególnie istotne w obliczu zbliżającego się objęcia przez Niemcy dowodzenia nad Siłami Bardzo Wysokiej Gotowości (VJTF, Very High Readiness Joint Task Force) NATO w 2023 (Bundeswehra kupuje 4000 ciężarówek, 2020-06-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.