Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1000 ciężarówek dla Bundeswehry

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 stycznia 2020

Pod koniec grudnia 2019 niemieckie ministerstwo obrony przyznało Rheinmetallowi czwarte z kolei zamówienie na podstawie umowy ramowej uzgodnionej w 2017. Tym razem dotyczy ono 1000 ciężarówek dla Bundeswehry (sił zbrojnych), w dwóch wersjach i jest warte 382 mln euro z VAT.

Ogółem Bundeswehra chce pozyskać ponad 2200 nowych ciężarówek wojskowych / Zdjęcie: Rheinmetall

Z liczby tej 675 pojazdów ma ładowność 5 t, a pozostałe 325 mają ładowność 15 t. Od stycznia 2020 ciężarówki te będą produkowane w zakładach Rheinmetall MAN Military Vehicles GmbH (RMMV) w Wiedniu, a ich dostawy zostaną zrealizowane do końca bieżącego roku. Pojazdy te będą przeznaczone m.in. do wsparcia misji jednostek Bundeswehry działających w ramach tzw. szpicy Sił Odpowiedzi NATO (VJTF) od 2023.

Zawarta przez Federalny Urząd ds. Sprzętu, Technologii Informatycznych i Wsparcia Technicznego Bundeswehry (BAAINBw) i RMMV w dniu 5 lipca 2017 umowa ramowa, która obowiązuje przez okres 7 lat, dotyczy łącznie 2271 pojazdów ciężarowych z rodziny HX RMMV. Pierwszym jej etapem było zamówienie 558 wozów. Kolejne porozumienie w sprawie 252 pojazdów zawarto w maju 2019, a kolejnych 60 – w listopadzie 2019 (Nowe ciężarówki dla Bundeswehry , 2018-11-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.