Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na 14 Su-57 dla Algierii

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 listopada 2020

Rosyjskie portale avia.pro i Polit Rossija informują, że Algieria ostatecznie podpisała kontrakt na zakup 14 wielozadaniowych myśliwców nowej generacji stealth Su-57. Ma za nie zapłacić równowartość blisko 2 mld USD, co oznacza cenę jednostkową na poziomie 140 mln USD. Dostawy miałyby rozpocząć się w 2025.

Zdjęcie: OAK

O planowanym kontrakcie już blisko rok temu informował algierski portal MenaDefense (Algieria zamówiła Su-57E?, 2019-12-27). Twierdził wówczas, że dostawa 14 Su-57E miałaby zostać zrealizowana do końca 2025. Doniesienia nie zostały dotąd potwierdzone oficjalnie a nie w Algierii, ani w FR.

Jeśli kolejne doniesienia okażą się prawdą, Algieria będzie pierwszym zagranicznym odbiorcą rosyjskich myśliwców wielozadaniowych nowej generacji Su-57. Analitycy oceniają, że Algierię stać na taki zakup.

Algieria zajmuje 5. miejsce pod względem wielkości zasobów gazu ziemnego na świecie i jest drugim co do wielkości jego eksporterem. Pod względem zasobów ropy zajmuje 15. miejsce na świecie. To jednak bardzo poszukiwana lekka ropa o najwyższej jakości. Algieria ma również bogate pokłady minerałów (żelazo, ołów, cynk, uran, miedź, złoto, fosforany). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest tam 50 000 t rudy uranu i 2 mld ton fosforanów. Eksport tych zasobów przynosi znaczne zyski mimo trudnej sytuacji politycznej i militarnej w regionie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.