Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukcesy Leonardo w Ameryce Łacińskiej

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, 12 stycznia 2021

Koncern Leonardo ogłosił, że jeszcze w tym roku meksykański operator prywatny wprowadzi do eksploatacji dwusilnikowy śmigłowiec AW169 (na zdjęciu). Wyposażenie jego wnętrza ma łączyć najwyższe standardy jakości i komfortu.

Udział Leonardo w światowym segmencie wielosilnikowych śmigłowców VIP wynosi obecnie ok. 40% / Zdjęcie: Leonardo

Wiropłaty produkowane przez włoską spółkę, takie jak AW109 czy AW139, od ponad trzech dekad odnoszą sukcesy w Ameryce Łacińskiej w różnych zastosowaniach, włączywszy w to transport VIP/korporacyjny.

Od 2015 na całym świecie zostało zamówionych prawie 240 śmigłowców AW169, używanych do transportu VIP/korporacyjny, ratownictwa medycznego i zadań poszukiwawczo-ratowniczych, porządku publicznego, zwalczania pożarów, elektronicznego gromadzenia informacji, transportu ładunków, szkolenia oraz misji wojskowych (Austria wybrała AW169M, 2020-09-22, Włochy zamawiają AW169MA, 2020-04-21).

Leonardo potwierdził też oficjalnie wcześniejsze doniesienia, że AW139 będzie nowym śmigłowcem przeznaczonym do transportu Prezydenta Republiki Kolumbii. Śmigłowiec, wyposażony w kabinę w konfiguracji VVIP, przystosowaną do przewozu 8 osób i urządzenia samoobrony zostanie dostarczony Fuerza Aérea Colombiana (FAC, wojskom lotniczym Kolumbii) wiosną bieżącego roku (Nowy śmigłowiec prezydenta Kolumbii, 2020-08-17).

Obecnie w Kolumbii eksploatowanych jest 5 AW139. Ich użytkownikiem jest towarzystwo Helistar SAS, zajmujące się m. in. przewozem ludzi i ładunków na morskie platformy wiertnicze służące do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.