Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Z PLL Lot na Malediwy

Lotnictwo cywilne, 22 lutego 2021

Odpoczynek od zimowej zawieruchy i zbliżającej się odwilży, wyprawa w tropikalny klimat oraz błogi wypoczynek w malowniczych okolicznościach przyrody – biuro podrózy Itaka wspólnie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT umożliwiają swoim klientom bezpośrednie loty czarterowe z Lotniska Chopina w Warszawie na rajskie Malediwy, do międzynarodowy port lotniczy Male, położonego na wyspie Hulhule.

Inauguracyjny lot z Lotniska Chopina do Male został wykonany 18 lutego 2021 / Zdjęcie: Port lotniczy Male

Malediwy to kolejny, po Zanzibarze i Dominikanie, kierunek z bezpośrednim przelotem Dreamlinerem. Cieszymy się, że Polacy chcą podróżować, że wciąż pytają o nowe kierunki i wybierają Itakę, największego polskiego touroperatora na organizatora swoich egzotycznych podróży – powiedział Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka.

Już teraz dostrzegamy wyraźną tendencję wzrostową w ruchu czarterowym. W styczniu z takiej oferty skorzystało o ponad 50% więcej osób niż w grudniu ubiegłego roku. To dobry prognostyk na nadchodzące miesiące – zaznacza Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina.

 Dla polskich turystów Malediwy są dostępne bez wiz. Wymagane są jednak negatywne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 (do 6 maja 2021 koszt testu RT-PCR jest w cenie wyjazdu). Przeloty bezpośrednie będą odbywały się raz w tygodniu. Obsługują je należące do PLL Lot Boeingi 787-9 Dreamliner. Lot trwa około 10 godzin (Nowy przewoźnik na Lotnisku Chopina, 2021-02-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.