Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarty kosmodrom ChRL

Astronautyka, Strategia i polityka, 14 września 2009

ChRL rozpoczęła dziś budowę czwartego, największego kosmodromu. Powstaje on na wyspie Hainan.

Według agencji Xinhua, kosmodrom będzie położony tylko 19° od równika, w rejonie miasta Wenchang (ChRL buduje nowy kosmodrom, 2007-09-28). To pozwoli na zmniejszenie ilości energii niezbędnej do wynoszenia satelitów na orbity okołoziemskie, w stosunku do kosmodromów położonych dalej od równika. Zakończenie budowy nowego obiektu jest planowane na 2013.

Ekspansja ChRL w kosmosie jest coraz szybsza. W 2007 Chińczycy wystrzelili pierwszego sztucznego satelitę Księżyca. W 2008 zrealizowali trzeci w historii lot załogowy - tajkonauta wyszedł wówczas po raz pierwszy w otwartą przestrzeń kosmiczną. W bieżącym roku na orbitach zostanie umieszczonych 15-16 satelitów różnych typów. W 2011 ma zostać wystrzelony pierwszy moduł chińskiej stacji kosmicznej. Rok później w Kosmos poleci Chinka.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.