Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BAA II NL dla Fenneków

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 kwietnia 2021

Hensoldt otrzymał zamówienie od KMW na dostarczenie optoelektronicznych systemów obserwacyjno-rozpoznawczych (BAA II NL) przeznaczonych dla holenderskich wozów rozpoznawczych Fennek (Leonardo kupuje udziały w Hensoldt AG, 2021-04-28).

BAA II NL ma takie same gabaryty i sposób obsługi jak niemiecki odpowiednik / Zdjęcie: Hensoldt

Zamówienie dotyczy dostawy 188 systemów BAA II NL i części zamiennych. Wartość zamówienia wynosi blisko 75 mln euro. Moduły zostaną odebrane przez KMW, które będzie odpowiadać za integrację BAA II NL z systemami dowodzenia i kierowania pojazdów Fennek. Pierwszą dostawę zaplanowano na jesień 2022. Wówczas przeprowadzona zostanie kwalifikacja systemów. Z kolei dostawy seryjnych modułów mają się rozpocząć na początku 2023 i potrwają do 2027.

Moduł BAA II NL stanowi rozwinięcie używanego przez Bundeswehrę BAA II JFST (Joint Fire Support Team). Niemieckie moduły przeznaczone są do użycia w ramach zespołów połączonego wsparcia ogniowego. BAA II NL ma takie same gabaryty i sposób obsługi jak niemiecki odpowiednik.

W skład wyposażenia optoelektronicznego modułu wchodzi kamera termowizyjna trzeciej generacji, kamera CCD wysokiej rozdzielczości, dalmierz laserowy, laserowy podświetlacz celu i laserowy wskaźnik celu. Wykrycie celu wielkości czołgu za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest na dystansie do 15,7 km. W przypadku kamery dziennej zasięg ten wynosi 6,6 km.

W zakres zamówienia wchodzą także modyfikacje kamery YellowKite. Zostanie ona zoptymalizowana tak, by stać się kamerą dzienną i kamerą działającą bliskiej podczerwieni. Obraz z kamery ma być kolorowy i otrzyma odpowiedni filtr.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.