Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Planowane zwolnienia w BAE Systems

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 września 2009

Zarząd BAE Systems planuje w ciągu najbliższych lat zwolnić ponad 1100 pracowników brytyjskich zakładów koncernu, co związane jest głównie z zakończeniem części programów zbrojeniowych.

Lista potencjalnych zwolnień obejmuje 1116 stanowisk i 4 zakładów, przy czym jeden ma zostać zamknięty. Propozycja ta dotyczy fabryki w Woodford, której 630 pracowników realizuje obecnie kontrakt na przebudowę samolotów morskich Nimrod do standardu MRA4 (zobacz: Program Nimroda jest zagrożony). Prace te zakończą się jednak w 2012, a do tej pory zakład nie zdobył jakiegokolwiek nowego zamówienia (zresztą możliwość zamknięcia obiektu po zakończeniu modernizacji Nimrodów sygnalizowano załodze już w 2003).

Pozostałe zwolnienia zaplanowano w przedsiębiorstwach w Samlesbury (205 zwolnień), Warton (170) i Farnborough (111). Redukcje w tych dwóch ostatnich zakładach wiązane są ze zmniejszeniem tempa prac modernizacyjnych i remontowych przy samolotach typu Nimrod, Hawk oraz Harrier.

BAE Systems zatrudnia łącznie 105 tys. osób na całym świecie. Natomiast we wszystkich brytyjskich zakładach specjalnych pracuje ok. 300 tys. osób, czyli 10% zatrudnionych w przemyśle.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.