Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Iraku rozbił się Black Hawk

Wojska lądowe, 20 września 2009

1 amerykański żołnierz zginął, a 12 zostało rannych w katastrofie śmigłowca Sikorsky UH-60 Black Hawk w Iraku.

Do katastrofy doszło wczoraj w bazie Balad, 75 km od Bagdadu, ok. 20:00 czasu lokalnego (17:00 GMT). Lot odbywał się w ciemnościach, w warunkach silnego wiatru, burzy piaskowej i gwałtownego opadu deszczu. Trwa dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy.

Poprzednia katastrofa amerykańskiego śmigłowca w Iraku (należącego do Departmentu Stanu MD-530) miała miejsce 17 lipca. Zginęło wówczas 2 pracowników Xe Consulting zajmującej się ochroną amerykańskich dyplomatów, a należącej do dawnego Blackwatera. W styczniu 2 amerykańskie śmigłowce zostały zniszczone w wyniku - pośrednio - ognia bojowników irackiego podziemia. Wtedy zginęło 4 żołnierzy (4 ofiary zderzenia śmigłowców w Iraku). 20 sierpnia w katastrofie Black Hawka zginęło 4 innych amerykańskich żołnierzy przygotowujących się do misji w Afganistanie (4 ofiary katastrofy Black Hawka).

Liczba żołnierzy amerykańskich, którzy zginęli w Iraku od czasu ataku na ten kraj w marcu 2003, sięgnęła 4345. W bazie Balad stacjonuje ok. 20 tys. żołnierzy USA. Amerykanie mają opuścić Irak do końca 2011.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.