Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obsługa A220 JetBlue

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 04 czerwca 2021

Airbus zawarł umowę z liniami JetBlue na świadczenie obsługi technicznej samolotów A220 według stanu. Amerykańskie towarzystwo zamówiło 70 A220. Pierwszy z nich lata w barwach JetBlue od kwietnia 2021.

JetBlue będzie trzecim operatorem A220, korzystającym z obsługi według stanu świadczonej przez koncern z Tuluzy / Zdjęcie: Airbus

Umowa dotycząca obsługi w zależności od wylatanych godzin obejmuje zarządzaniem magazynem części zamiennych ulokowanym we wskazanej bazie, a także dostęp do zapasu części i wsparcie ekip inżynierskich i obsługowych Airbusa.

Podobnie jak w przypadku wszystkich programów lotniczych Airbusa, nabywcy A220 mogą korzystać z firmowego programu obsługi według stanu. Cieszymy się, że JetBlue zostały jego naszym pierwszym klientem w Ameryce Północnej, dzięki czemu będziemy mogli zwiększać dostępność floty A220, wspierając tym samym odbudowę ruchu pasażerskiego – powiedział Dominik Wacht, szef działu obsługi klientów Airbusa w Ameryce Północnej.

Dzięki znacznie niższym bezpośrednim kosztom użytkowania w porównaniu z innymi samolotami naszej floty, zarówno ze względu na oszczędność paliwa, jak i kosztów pozapaliwowych, A220 pomoże w ograniczeniu kosztów działania JetBlue w kolejnej dekadzie. Obsługa samolotów według stanu pomaga wspierać nasze długoterminowe cele finansowe oraz możliwość oferowania niskich cen i doskonałych usług większej liczbie klientów – dodał Bill Cade, wiceprezes JetBlue ds. technicznych (A321LR z Airspace dla JetBlue, 2021-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.