Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

15 mld USD eksportu uzbrojenia FR

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 czerwca 2021

Wartość rosyjskiego eksportu uzbrojenia w 2020 przekroczyła 15 mld USD i sięgnął 102% planu. Portfel zamówień pozostał na zaś poziomie ponad 50 mld USD. Poinformował o tym szef Federalnej służby ds. współpracy wojskowo-technicznej (FSWTS) FR, Dmitrij Szugajew po spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem.

Szef Federalnej służby ds. współpracy wojskowo-technicznej (FSWTS) FR, Dmitrij Szugajew w czasie spotkania z prezydentem Władimirem Putinem, podczas którego przedstawił wyniki rosyjskiego eksportu w 2020 / Zdjęcie: strona prezydenta Rosji

Szugajew dodał, że Rosja utrzymuje kontakty dotyczące potencjalnej sprzedaży uzbrojenia z ponad setką państw. W 2020 eksport objął 51 z nich. Dostawy objęły głównie systemy lotnicze, ale też broń dla wojsk lądowych.

Rosyjscy eksporterzy uzbrojenia zrealizowali plany eksportowe mimo trudnych warunków. Z jednej strony trudności związane były z sankcjami gospodarczymi nakładanymi przez USA i ich najważniejszych sojuszników. Amerykanie wywierają też różnego rodzaju naciski na importerów rosyjskiego uzbrojenia (przykładem może być Turcja i wiele państw azjatyckich). Z drugiej strony niespodziewane problemy sprawiły ograniczenia w bezpośrednich kontaktach wprowadzone w związku z tzw. pandemią COVID. W 2020 odwołano prawie wszystkie wystawy i targi lotniczo-obronne (wyjątkiem był MSPO w Kielcach (MSPO – ważny i potrzebny, 2020-09-12) i forum Armija-2020 w podmoskiewskiej Kubince, Uderzeniowy Orion, 2020-12-28).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.