Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwa nowe warianty PMPV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 czerwca 2021

Protolab Oy wprowadził do oferty dwa nowe warianty pojazdów opancerzonych Protected Multi-Purpose Vehicle (PMPV) 6x6, opracowane na podstawie informacji uzyskanych od użytkowników starszego wariantu (Seryjne PMPV dostarczone, 2019-06-25).

 PMPV weźmie udział w postępowaniu na kołowy transporter opancerzony 6x6 dla fińskiej armii / Zdjęcie: Protolab Oy

Nowo opracowane PMPV 2 i PMPV 3 wyróżniają się zastosowaniem mocniejszych jednostek napędowych w celu uzyskania lepszych osiągów na drodze i w terenie. PMPV 2 napędzany jest silnikiem wysokoprężnym o mocy 325 KM. Z kolei PMPV 3 napędza silnik o mocy 360 KM lub 450 KM. Nowy napęd wymusił zastosowanie ulepszonego systemu chłodzenia. W obu wariantach stosowana jest przekładnia Allison oraz 2-biegowa skrzynia rozdzielcza Katsa. Również tylna oś pojazdu jest skrętna. W celu uproszczenia logistyki i obniżenia kosztów zastosowano komponenty dostępne na rynku komercyjnym.

Pojazdy PMPV mogą przewozić dwóch załogantów i 10-osobowy desant lub ładunek o masie do 10 000 kg. Wnętrze pojazdu może być konfigurowane i dostosowywane do roli wozów dowodzenia i kierowania, transportera piechoty lub wozu ewakuacji medycznej. Pojazd zapewnia ochronę balistyczną i przeciwminową zgodną ze standardami STANAG 4569. Ochronę przeciwminową żołnierzy oraz desantu zwiększają siedziska dostępne w trzech wersjach: z 5-punktowym pasem bezpieczeństwa, siedzenie stałe z 2-punktowym pasem biodrowym i nowa odmiana siedziska z również 2-punktowym pasem biodrowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.