Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy zmodernizowany Sisu XA-180

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 listopada 2014

Patria przekazała wojskom lądowym Finlandii pierwszy zmodernizowany transporter opancerzony Sisu XA-180 6x6.

Modernizację fińskich Sisu XA-180 wymusza nie tylko wiek pojazdów, ale też stopień ich zużycia. Zlecone Patrii prace pozwolą na wydłużenie żywotności wozów do ponad 50 lat. Poczynione oszczędności umożliwią realizację pilniejszych programów zakupowych, w tym pozyskanie następców samolotów wielozadaniowych F-18 Hornet / Zdjęcie: MO Finlandii

W myśl porozumienia sprzed roku, fiński producent jest odpowiedzialny za modernizację kilkudziesięciu transporterów Sisu XA-180, używanych przez Maavoimat (wojska lądowe Finlandii) od początku lat 1980. (Remont fińskich XA-180, 2013-12-23). Prace modernizacyjne wydłużą ich żywotność do ponad 50 lat.

W 2014 producent dostarczył jeden transporter z partii przedseryjnej. Nabyte dzięki temu doświadczenie, pozwoli na modernizację siedemdziesięciu seryjnych XA-180 w latach 2015-2017 a umowa między Patrią a MO Finlandii zakłada unowocześnienie ogółem 210 fińskich KTO do 2021.

Prace modernizacyjne koncentrują się m.in. na zwiększeniu poziomu ochrony balistycznej wozów, w tym montażu nowych paneli opancerzenia i foteli pochłaniających siłę wybuchu. Producent podda też przeglądowi i ewentualnej naprawie elementy układu napędowego.

Modernizacja fińskich wozów prowadzona jest w zakładach Patrii w Hämeenlinna na południu kraju. Producent współpracuje z Oricopa Oy z Tampere. Realizacja porozumienia sprzed roku pozwoli obu przedsiębiorstwom na utrzymanie lub utworzenie ogółem około 200 miejsc pracy (Patria zwalania pracowników, 2014-02-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra