Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Shahab-3 wystrzelony

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 28 września 2009

Iran wystrzelił dziś rakietę balistyczną dalekiego zasięgu Shahab-3, największą w swoim arsenale. Według różnych szacunków, jej zasięg wynosi 1700-2100 km.

Iran prowadzi próby rakiet balistycznych różnego zasięgu w ramach manewrów Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Przedwczoraj (Irańskie próby rakietowe) wystrzelono rakiety balistyczne krótkiego zasięgu Fateh-110 (Zwycięstwo) i Tondar (Grzmot). Dzisiaj testowano nie tylko Shahaba-3, ale i rakiety średniego zasięgu Shahab-1 i Shahab-2. Trafiły one w cele odległe o 300 i 700 km.

Poza Shahabami irańscy żołnierze wystrzelili dwustopniową rakietę dalekiego zasięgu Sejil-2. To pierwsza irańska rakieta balistyczna na stały materiał pędny zbudowana z wykorzystaniem technologii chińskich. Jej zasięg jest prawdopodobnie zbliżony do zasięgu Shahaba-3.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.