Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

9 patrolowców dla Iraku

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 01 października 2009

Swiftships Shipbuilders, spółka z Morgan City, zajmująca się m.in. budową kutrów patrolowych i rzecznych, dostarczy Irakowi dziewięć 35-metrowych jednostek, w tym uzbrojonych w armatę kalibru 30 mm.

35-metrowe patrolowce przeznaczone są dla 12 członków załogi, w tym 4 oficerów. Trzy silniki o mocy 1000 KM każdy, zapewniają prędkość maksymalną do 25 w. Promień działania wynosi 370 km, przy stanie morza do 4B (fale o wysokości do 1 m) / Zdjęcie: Swiftships Shipbuilders

Zamówienie o wartości 181 mln USD złożył Pentagon, który sfinansuje doposażenie irackiej marynarki wojennej. Obecnie wykorzystuje ona pierwszy z czterech zamówionych, 53-metrowych okrętów patrolowych typu Fateh, czyli włoskich jednostek typu Diciotti (zobacz: Pierwszy Fateh dla Iraku), 5 chińskich kutrów patrolowych typu Predator o długości 27 m oraz kilkadziesiąt łodzi inspekcyjnych i kutrów rzecznych. To jednak siły zbyt małe, by samodzielnie chronić własne wody terytorialne i instalacje naftowe przed ewentualnymi atakami podziemia.

Dlatego w ubiegłym roku przyjęto plan zwiększenia potencjału irackiej marynarki wojennej, przez osiągnięcie liczby 21 większych (ponad 35-metrowych) i 26 mniejszych jednostek patrolowych, w ciągu najbliższych kilku lat (zobacz: Plany irackiej marynarki).

Zakup 9 łodzi Swiftships modelu 35PB1208E-1455 wpisuje się w te zamierzenia. Amerykańska stocznia dostarczy 6 jednostek, uzbrojonych w armaty kalibru 30 mm, pozostałe otrzymają jedynie podstawy i obrotnice karabinów maszynowych. Kontrakt powinien zostać zrealizowany do sierpnia 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.