Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Air France Ready to Fly

Lotnictwo cywilne, 20 lipca 2021

Linie lotnicze Air France stopniowo wprowadzają nową usługę Ready to Fly, dzięki której pasażerowie mogą zweryfikować, czy posiadają wszystkie niezbędne dokumenty związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 – zgodnie z wymogami wjazdowymi kraju docelowego, zanim przybędą na lotnisko.

Dzięki usłudze Ready to Fly Air France oferują swoim pasażerom pewność, że posiadają wszystkie dokumenty zdrowotne wymagane podczas podróży, zanim dotrą na lotnisko / Zdjęcie: Air France

Podróżni korzystający z usługi Ready to Fly, która jest bezpłatna i dobrowolna, zyskują pewność, że są dobrze przygotowani do wejścia na pokład i mogą bezstresowo rozpocząć podróż, a dodatkowo ich transfer przez lotnisko jest szybszy i sprawniejszy, ponieważ wcześniej zweryfikowane osoby nie podlegają już kolejnym kontrolom. Ready to Fly działa już w ramach lotów Air France z Paryża na Korsykę oraz do francuskich terytoriów zamorskich (Gujana Francuska, Martynika, Gwadelupa, Reunion). Tego lata usługa będzie stopniowo wprowadzana na coraz większej liczbie tras Air France.

Podróżowanie w obecnych czasach wymaga dodatkowych formalności, które niejednokrotnie różnią się w zależności od kraju docelowego. Od początku kryzysu związanego z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 Air France dokładają starań, aby pomóc swoim pasażerom odpowiednio przygotować się do lotu. W tym celu działa specjalna strona internetowa: airfrance.traveldoc.aero, gdzie podróżni mogą sprawdzać wszystkie aktualnie obowiązujące wymogi i formalności podczas całej ich podróży – przy wjeździe do poszczególnych krajów, podczas tranzytu i przy powrocie do domu. Informacje te są na bieżąco aktualizowane.

Dzięki usłudze Ready to Fly Air France oferują swoim pasażerom pewność, że posiadają wszystkie dokumenty zdrowotne wymagane podczas podróży, zanim dotrą na lotnisko. Na kilka dni przed wylotem, pasażerowie (w ramach lotów aktualnie objętych usługą) otrzymują e-mail z zaproszeniem do przesłania swoich dokumentów zdrowotnych za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej Air France. Dokumenty te są następnie sprawdzane przez linię. Jeśli są kompletne i poprawne, pasażer otrzymuje zwrotną wiadomość potwierdzającą. Na kartach pokładowych zostaje umieszczone oznaczenie Ready to Fly, co umożliwi ich szybkie przetworzenie na lotnisku w dniu wylotu, bez dodatkowych weryfikacji. W przypadku brakujących dokumentów lub niekompletnych informacji, podróżni otrzymują powiadomienie, co należy uzupełnić. Następnie brakujące dokumenty można dodać za pośrednictwem wspomnianej platformy internetowej lub przynieść je ze sobą i okazać na lotnisku w dniu podróży (Zapowiedź jesiennej oferty Air France, 2021-07-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.