Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Swiss przetestują Travel Pass

Lotnictwo cywilne, 15 kwietnia 2021

Swiss International Air Lines, jako pierwsze w Grupie Lufthansa, przetestują aplikację IATA Travel Pass. Mająca ułatwić podróże lotnicze w dobie pandemii SARS-CoV-2 aplikacja ma być testowana na trasie Zurych – Londyn od 22 kwietnia br.

Od 22 kwietnia br. Swiss International Air Lines rozpoczną na trasie Zurych – Londyn testy aplikacji IATA Travel Pass, umożliwiającej pasażerom sprawdzenie najnowszych przepisów dotyczących wjazdu obowiązujących w państwie, do którego podróżują i przesyłanie bezpośrednio do aplikacji wyników testu na SARS-CoV-2 / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Opracowana przez IATA aplikacja umożliwia pasażerom sprawdzenie najnowszych przepisów dotyczących wjazdu obowiązujących w państwie, do którego podróżują i przesyłanie bezpośrednio do aplikacji wyników testu na obecność SARS-CoV-2. To z kolei umożliwia użytkownikom aplikacji przedstawienie liniom lotniczym i władzom w danym kraju, że spełniają obowiązujące wymogi wjazdowe, bez konieczności ujawniania dalszych informacji o swoim stanie zdrowia. Nowa aplikacja powinna również zwiększyć szybkość i efektywność procedur lotniskowych mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aplikacja spełnia najsurowsze wymagania dotyczące ochrony danych osobowych. Wszystkie dane dotyczące zdrowia użytkownika pozostają w aplikacji i w żadnym momencie nie są przesyłane ani centralnie przechowywane, co zapewnia użytkownikowi całkowitą kontrolę nad wszystkimi swoimi danymi osobowymi.

Aplikacja IATA Travel Pass została już zaakceptowana jako oficjalny dokument zdrowotny do celów wjazdowych przez władze Singapuru.

Wspieramy wszelkie starania, aby podróżowanie w czasie pandemii koronawirusa było proste i niezawodne. Cyfrowe dokumenty zdrowotne, takie jak IATA Travel Pass, wnoszą nieoceniony wkład w pogodzenie zapotrzebowania na mobilność z potrzebą ochrony zdrowia, aby ułatwić naszym klientom pewność planowania podróży i przywrócić zaufanie do podróżowania w ogóle.Nadal uważamy, że istotne jest ustalenie i utrzymanie spójnych, ujednoliconych i promujących mobilność parametrów, a także uznanych na całym świecie i ustandaryzowanych procesów dostarczania cyfrowych testów i certyfikatów szczepień.To jedyny sposób, aby zapewnić Szwajcarii utrzymanie międzynarodowych powiązań, które są tak ważne dla kraju pod względem gospodarczym – powiedział dyrektor generalny Swiss Dieter Vranckx.

Linie Swiss oceniają również zastosowanie innych rozwiązań cyfrowych, takich jak EU Green Pass i CommonPass. Oprócz tego, od połowy marca na trasie Newark – Zurych i od początku kwietnia na trasach z Zurychu do Hiszpanii i Portugalii, szwajcarski narodowy przewoźnik testuje rozwiązania, w ramach których pasażerowie mogą przesyłać swoje wyniki testów na COVID do swiss.com do 12 godzin przed rozpoczęciem podróży. Dane te są następnie weryfikowane, aby podróżni wiedzieli przed wyjazdem, czy spełniają oficjalne wymogi wjazdowe obowiązujące w krajach, do których lecą. Linie Swiss planują rozszerzenie obecnie testowanych rozwiązań także na inne trasy.

Korzystanie z aplikacji IATA Travel Pass i innych oferowanych przez linie Swiss cyfrowych form kontroli dokumentów nie jest obowiązkowe. Pasażerowie są natomiast informowani o wszystkich takich oferowanych możliwościach z odpowiednim wyprzedzeniem przed planowaną podróżą i to do nich należy decyzja, czy z którejś z nich skorzystają (Przywileje dla wyszczepionych, 2021-04-04, Emirates przetestują IATA Travel Pass, 2021-01-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.