Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wznowienie lotów Dubaj – Newcastle

Lotnictwo cywilne, 25 sierpnia 2021

W odpowiedzi na złagodzenie obostrzeń w ruchu międzynarodowym i wzrost zapotrzebowania wśród pasażerów, linie Emirates planują od 15 października wznowić loty do Newcastle, oferując cztery rejsy tygodniowo do Anglii północno-wschodniej obsługiwane przez Boeingi 777-300ER w konfiguracji dwuklasowej.

Rejs Emirates z Dubaju ma rozpoczynać się o godzinie 14:30 i przylatywać do Newcastle o 19:10. Lot powrotny ma startować z Newcastle o 21:10 i przylatywać do Dubaju następnego dnia o 7:25 / Zdjęcie: Port lotniczy Newcastle

Pod koniec października przewoźnik będzie oferował 77 lotów tygodniowo do Wielkiej Brytanii, stopniowo wznawiając działalność na jednym ze swoich najważniejszych rynków. W W. Brytanii arabskie linie realizują m.in. 6 lotów dziennie do Londynu-Heathrow obsługiwanych przez 5 Airbusów A380, 2 loty A380 dziennie do Manchesteru, 10 rejsów tygodniowo do Birmingham oraz codzienne loty do Glasgow (Emirates wznawiają loty do Glasgow, 2021-08-11).

Emirates przyspieszyły także plany wprowadzenia dodatkowych lotów i zwiększenia oferowania na trasie do ponad 10 miast w Europie, m.in. Birmingham, Barcelony, Brukseli, Dublina, Hamburga, Londynu, Lizbony, Madrytu, Monachium, Rzymu i Zurychu. Do wielu z nich przewoźnik zamierza latać raz dziennie lub częściej.

W Niemczech Emirates ułatwi podróżującym służbowo i turystom podróż do popularnych portów lotniczych, wprowadzając codzienne loty do Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga i Monachium – do 31 października łącznie 50 rejsów tygodniowo. Na trasach Düsseldorf-Dubaj i Hamburg-Dubaj Emirates wprowadzi A380, aby móc zabrać więcej pasażerów.

Linie Emirates zapowiedziały także wznowienie połączeń w innych częściach świata, m.in. na trasie Malé-Colombo od 1 września, co dodatkowo wesprze turystykę Malediwów i otwierającej się na turystów Sri Lanki. Do połowy października zwiększą także liczbę lotów Malé – Dubaj do 4 dziennie. Ponadto przewoźnik wprowadzi dodatkowe loty m.in. do Maskatu (4 loty tygodniowo od 28 sierpnia) i São Paulo (codzienne loty od 5 października).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.