Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sukces Emirates w ruchu międzynarodowym

Lotnictwo cywilne, 13 września 2021

Według ostatniego raportu IATA World Air Transport Statistics 2021 Emirates były w ubiegłym roku największą międzynarodową linią lotniczą, przewożąc ponad 15,8 mln pasażerów. W lipcu i sierpniu 2021 towarzystwo obsłużyło blisko 1,2 mln pasażerów w swoim porcie macierzystym w Dubaju. Dla porównania w tym samym okresie w 2020 było to 402 tys. podróżnych.

Od 1 stycznia przyszłego roku A380 Emirates będą obsługiwać obydwa codzienne połączenia z Dubaju do Johannesburga / Zdjęcie: Emirates

Odkąd Dubaj ponownie otworzył granice dla podróżnych z zagranicy, przewoźnik stopniowo odbudował swoją siatkę połączeń do przeszło 120 kierunków obecnie, a już w październiku w ofercie Emirates pojawią się kolejne loty na ponad 20 trasach.

Linie planują zwiększyć częstotliwość lotów do Republiki Południowej Afryki do 28 tygodniowo – będzie to największa liczba połączeń z tym krajem od wybuchu pandemii koronawirusa SaRS-CoV-2. W ofercie pojawią się m.in. 2 loty dziennie do Johannesburga – w tym jeden obsługiwany przez A380 – a także codzienne połączenia do Kapsztadu i Durbanu. Natomiast od 1 stycznia przyszłego roku A380 Emirates będą obsługiwać obydwa połączenia do Johannesburga. Nowy rozkład lotów do wszystkich kierunków w RPA obowiązywać będzie od 31 października 2021 (Ostatnie A380 dla Emirates, 2021-09-03).

W związku ze wznowieniem lotów przez South African Airways od 23 września 2021 Emirates przygotowują się do odnowienia współpracy z narodowym przewoźnikiem z RPA. Współpraca obu linii sięga 1997 – było to jednocześnie pierwsze porozumienie code-share zawarte przez Emirates z innym przewoźnikiem. Przed wybuchem pandemii współpraca obejmowała 110 kierunków i synchronizację rozkładów lotów, która zapewniała klientom większy wybór połączeń, a także wspólną odprawę bagażową i integrację programów lojalnościowych przewoźników. Od momentu podpisania porozumienia Emirates i SAA skorzystało z niego blisko 370 tys. pasażerów.

Wznowienie współpracy z SAA oznacza, że Emirates w RPA i Afryce Południowej będą realizować 4 porozumienia interline i code-share (oprócz SAA są to Airlink, Cemair i FlySafair), a w ich ramach loty do 79 dodatkowych miast.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.