Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

7. baza Wizz we Włoszech

Lotnictwo cywilne, 07 października 2021

Linie Wizz Air ogłosiły otwarcie swojej 7. włoskiej bazy na lotnisku Marco Polo w Wenecji. W ciągu zaledwie jednego roku przewoźnik uruchomił bazy w 6 innych włoskich miastach: Mediolanie (Malpensa), Katanii, Palermo, Bari, Neapolu i Rzymie (Fiumicino). Wizz Air rozpoczęły loty do Włoch w 2004 i od tego czasu przewiozły ponad 40 mln pasażerów do i z Włoch na ponad 200 trasach.

/ Zdjęcie: Wizz Air

Otwarcie nowej bazy w Wenecji nie tylko przyniesie większy wzrost gospodarczy w regionie, ale także przyczyni się do stworzenia ponad 70 nowych, bezpośrednich miejsc pracy i ponad 800 miejsc pracy w powiązanych branżach. Wizz Air obsługuje już 10 połączeń z lotniska Marco Polo w Wenecji do Katanii, Tirany, Kiszyniowa, Skopje, Bukaresztu, Kluż-Napoki, Jass, Timisoary, Sankt Petersburga i Kijowa-Żulian.

Bazujące w Wenecji 2 Airbusy A321neo będą obsługiwać loty na 16 trasach do: Cagliari, Neapolu, Lamezia Terme, Lampedusy, Casablanki, Reykjaviku, Mykonos, Santorini, Fuerteventury, Teneryfy, Palmy, Tallina, Londynu-Luton, Tel Awiwu, Pragi i Szarm el Szejk. Siatka Wizz Air z Wenecji, będzie także łączyć Wenecję z 3 nowymi, obecnie nieobsługiwanymi miejscami docelowymi, takimi jak Reykjavik, Tallin i Fuerteventura.

Z przyjemnością ogłaszam utworzenie bazy Wizz Air na lotnisku im. Marco Polo w Wenecji. To kolejny ważny kamień milowy dla Wizz, jak również dla naszych pasażerów w regionie. Dzięki 16 nowym połączeniom do 9 krajów, w oparciu o nasze istniejące 10 tras do 7 krajów, demonstrujemy stałe zaangażowanie we Włoszech, rozwijając naszą włoską siatkę połączeń krajowych i międzynarodowych – powiedział Robert Carey, prezes Wizz Air Group (Baza Wizz Air na Fiumicino , 2021-05-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.